Rennen op de Ring A10 voor het jubileum 750 jaar Amsterdam? De inschrijving is nu geopend
Op zaterdag 21 juni kunnen 20.000 mensen het 750-jarig bestaan van de stad vieren met een hardloopwedstrijd van 7,5 kilometer op de A10. De inschrijving voor de Run Op de Ring is sinds donderdagavond geopend.
Het is misschien wel de droom van iedere hardloper: een autovrije Ring met alle ruimte om te rennen. Om te vieren dat de stad dit jaar 750 jaar bestaat, wordt de Ring A10 rond Amsterdam op 21 juni deels afgesloten voor verkeer om een groot midzomerfeest te vieren. Onderdeel van dat feest is de Run Op de Ring.
Twintigduizend deelnemers kunnen die dag 7,5 kilometer afleggen over het afgesloten traject van de ringweg, met een korte lus over de A2. Het startschot klinkt bij afrit Watergraafsmeer (S113); de finish ligt ter hoogte van de RAI (S109). Vanaf het verzamelpunt bij de RAI worden deelnemers per pendelbus naar de start gebracht.
Festival
Langs het parcours zullen dj’s voor muziek zorgen. Er is een cheering zone ingericht, waar toeschouwers de lopers aanmoedigen. Het wordt een dag waarop ‘heel Amsterdam samenkomt – niet binnen of buiten de Ring, maar op de Ring’, aldus de organisatie. Inschrijven kan via runopdering.nl. De helft van de tickets is vergeven.
De Run Op de Ring is het startschot van het festival ‘Op de Ring A10’. Op 21 juni zullen ook twintig stellen elkaar het jawoord geven op het asfalt. In totaal zal 15 van de 32 kilometer lange ringweg die dag worden opengesteld voor Amsterdammers.
Luister ook naar de Parool Podcast, dé podcast over Amsterdam waarin journalisten Raounak Khaddari en Tim Wagemakers je iedere week bijpraten over alles wat er in de stad gebeurt.
Download de app van Het Parool
Blijf 24/7 op de hoogte: download onze mobiele app voor Android of iOS.
Heb je een tip of opmerking voor de redactie? Stuur een bericht naar onze tiplijn.
Lees ook
Geselecteerd door de redactie